Туристична Волинь

Туристична Волинь

Волинська область користується популярністю серед туристів не тільки з України, а й з-за кордону. Подивитися місцеві цікавинки та насолодитися величчю природи приїздять сюди мандрівники з різних країн Європи та світу. І це не випадково, адже мальовнича Волинь приваблює не лише природними краєвидами, а й історичними пам’ятками. Ця місцевість вважається одним із найстаріших регіонів України, а перші згадки про неї зустрічаються ще у літописах IX-XI століття, зокрема, у «Повісті минулих літ» й у «Іпатіївському літописі».

Розташування та статистика

Волинь – історична область на південному заході сучасної України з населенням понад 1,5 мільйони осіб і більше 20 тис. км2, що складає близько 3,3 % від всієї території держави. Територіальним (обласним) центром Волині є місто Луцьк. Пролягає цей регіон поміж річками Случ і Західний Буг, простягнувшись із заходу на схід в межах Волинської височини та Поліської низовини, яка займає майже 2/3 території області. Волинь вважається прикордонним регіоном, адже тут пролягає близько 400 км (точніше, 395) державного кордону України. На заході область межує з Польщею, на півночі – з Білоруссю. Цей регіон відомий ще як Полісся, адже його особливістю є ліси й чагарники, що, разом із болотами, займають велику частину території. Тут спостерігається висока вологість і розташовано багато водних об’єктів. Так, більша частина Волині належить до басейну Дніпра, серед інших річок – Західний Буг (притока Вісли), Прип’ять та її притоки, а також багато озер (Червоне, Світязь, Біле, Пісочне тощо). Скоріш за все такі природні особливості й зумовили в цій місцині історично слабку урбанізацію, певну ізольованість населених пунктів. Проте саме це й дозволило дуже добре зберегти тут багато історичних та природних пам’яток і елементів культури Полісся.

У Волинській області сформований потужний транспортний вузол, адже тут перетинається багато міжнародних шляхів. Це не лише автомобільне, автобусне і залізничне сполучення місцевого та всеукраїнського значення, а й велика мережа прикордонних переходів, міжнародних ліній автомобільного та залізничного зв’язку.

Трошки про Волинь історичну

Історично склалося так, що Волинь мала дуже бурхливу історію, частина її регіонів у різні часи належала різним державам, але це пішло на користь цьому краю. Саме через такі історичні події Волинь увібрала в себе спадщину, колорит і дух від багатьох культур та народів: колись до складу регіону входили частини інших областей України, деякі території сучасних Білорусі та Польщі. Ось чому тут є багато історичних, архітектурних та природних пам’яток, які не залишать байдужими справжніх поціновувачів минулого, краси та величі природи й просто любителів нових вражень. І мова йде не лише про найбільш відомі перлини Волині – Шацькі озера чи замок Любарта у Луцьку, а й про багато інших місць, зокрема таких, як невеличке містечко Олика із родовим замком Радзивіллів та фортифікаційними спорудами, село Колодяжне з музеєм-садибою Лесі Українки чи неймовірно гарні пейзажі долини річки Прип’ять. Все це робить Волинь привабливою для туристів, незважаючи на те, що цей регіон менш «розкручений», ніж, наприклад, Львівщина чи Івано-Франківщина.

Чому потрібно відвідати Волинь

Волинь туристична

Волинь та її цікаві місця можна справді вважати перлиною української землі. Тут дійсно є на що подивитися й чим зачаруватися. Приміром, головне місто – Луцьк, з я кого, зазвичай, починають знайомство з регіоном. Тут розташовані не тільки історичні пам’ятки на кшталт Луцького замку, де відбуваються фестивалі та реконструкції лицарських турнірів, а й більш сучасні та незвичайні споруди: як-то волинський «будинок із химерами» або місцева «родзинка» – «велика китайська стіна» – спадщина радянських часів, будинок, що вважається найдовшим у світі (його довжина становить 1 750 метрів, а з урахуванням відгалуження – 2 775 метрів). А ще Волинь – це старовинні костели у Любомлі, Володимиру-Волинському й інших місцях, місто козацької слави Берестечко, Шацький національний природний парк, Оконські джерела, безліч музеїв та старовинних садиб і багато іншого. Тут кожний знайде для себе щось за власними інтересами – будь-то активні та пізнавальні мандри чи спокійний відпочинок на лоні природі.

Відвідуючи цю дивовижну місцевість України, починаєш розуміти, яка гарна і різноманітна наша країна, і дуже хочеться, щоб цю красу побачили якомога більше людей зі всього світу. Пишаймося Україною!