Музей історії «Острозької академії»

Його експозиція побудована за хронологічним принципом і розкриває історію університету від заснування до сьогодні. Музей складається з 7 окремих виставкових залів, які знаходяться на території навчального закладу.

Експозиція історії «Острозької академії» знаходиться в головному корпусі університету та ілюструє періоди становлення і роботи університету в1576-1636 рр., відновлення його діяльності (1994 рік) та сьогодення.

Важливою частиною музейного комплексу «Острозької академії» є діючий православний студентсько-викладацький храм преподобного Федора Острозького. Він являє собою єдиний експозиційний розділ, який містить 22 ікони XVIII-ХІХ ст.Серед них є унікальний образ «Христос-Пантократор і святий Стефан», на якій два хронологічно відмінні за часом написання зображення наклалися дивним чином – композиційно це виглядає так, ніби Стефан затуляє уста Христу.

Експозиція стародруків та рідкісних книг із колекції університету налічує понад 60 стародруків, а також книги XIX – поч. ХХ ст. Тут представлені видання Львівської братської друкарні поч. XVII ст., Почаївської лаври XVIII ст., Супрасльської друкарні XVIII ст., закордонні видання. Одним із найцінніших у колекції є рукописний «Апостол» (XVIIст.).

Експозиція історії приміщень сучасної «Острозької академії», знаходиться в монастирі капуцинів (1775-1832 рр.). Цікавим експонатом у «кімнаті пам’яті» є внутрішня криниця, яка була обов’язковим атрибутом обителі.

Чи не найбільш містичним та захоплюючим є підземелля монастирського костелу 1775-1832 рр. із похованнями.

Також у музеї є підземна художня галерея, яка розміщена в господарських підвалах монастиря капуцинів (1775-1832 рр.). Тут щомісяця відбувються виставки.

Адреса:

35800, Рівненська область, м. Острог вул. Семінарська 2

Телефон:

+380 (3654) 2-29-49

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут