Острозький краєзнавчий музей

Роком заснування Острозького краєзнавчого музею вважається 1913 рік, що робить його одним з найстаріших музейних закладів Рівненщини.

У теперішній час (2000-ні) у 6 залах музею розміщені матеріали, які відображають історію Острога й краю від давніх часів і до наших днів. У музеї є цінні археологічні колекції, експонати живопису, народного художнього промислу, кераміки, зброї.

Експозиція «Острог, як один із культурних центрів України ХV ст.» розповідає про Острозьку академію, про прогресивну діяльність місцевого гуртка вчених, літераторів і педагогів.

У одному із залів музею розгорнуто постійно діючу виставку, що відображає Визвольну війну українського народу під проводом Богдана Хмельницького.

Окремі стенди музейної експозиції висвітлюють життя і діяльність видатних діячів, які жили, працювали або перебували в Острозі — першодрукаря Івана Федорова, ректора Острозької академії Герасима Смотрицького тощо.

Тут також зберігаються роботи уродженця Острожчини Т.О.Сосновського. Одна з них «Мадонна з немовлям».

В музеї зберігається ікона Арабської Богородиці XVII ст., яку місцеві жителі шанували як чудотворну. Крім власне самої ікони, в музеї можна оглянути експозицію зразків Острозької іконописної майстерні XVI - XVIІІ ст. Біля музею знаходиться Богоявленський собор XVI–ХІХ ст.

Адреса:

35800, м.Острог, вул. Академічна, 5

Телефон:

+380 (3654) 2-26-56, +380 (3654) 2-25-93.

Розпорядок роботи:

ПонеділокВихідний
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
Субота
Неділя

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут