Ізяславський історико-краєзнавчий музей

Створений у 2003 році. В одній з виставкових зал музею розмістилася картинна галерея, яка була започаткована завдяки подарованим місту 40 полотнам та 7 скульптурам,серед них різьблені з дерева(автор Микола Ткачук).

Доповнють експозицію художнього залу музею експонати, зроблені руками місцевого майстра Дмитра Калитюка - Макети скарбниці (комори) князів Заславських, фарного костелу Іоана Хрестителя, прекрасний макет козацької церкви.

У другому експозиційному залі розкривається історія Ізяславщини - древньої волинської землі. Палеонтологічні та геологічні пам’ятки представлені в комплексі з археологією, вони розповідають про найдавніший період, давні поселення на території краю. Представлено зразки різних форм оздоблення посуду трипілля, знаряддя праці доби міді, бронзи.

Фотодокументальна експозиція розповідає про князів Заславських і Сангушків, які протягом декількох століть володіли Заславом, розповідає про унікальні пам’ятки архітектури. Унікальні експонати представлені з інтер’єру костелу Св. Михайла, який знаходився на території Бернардинського монастиря.

Підготовлена цікава експозиція про культурні традиції єврейського народу, який становив майже половину населення міста Ізяслава і району, представлено ритуальні предмети, культові книги 19 століття.

Представлена колекція етнографічних матеріалів, яка розкриває культуру, життя і побут населення міста і району першої половини 20 століття : старовинний одяг, рушники, знаряддя праці, гончарні вироби, вироби з соломи, лика і дерева, виставка старовинних ікон - літографії кінця 19 - початку 20 століть, духовна література.

Про початок 20 століття розповідають цікаві фотографії, на яких зображено людей, вулиці міста, культові споруди, документи, посуд, книги.

Адреса:

30300, Хмельницька область, м. Ізяслав, вул. Шевченка, 40-А

Телефон:

+380 (3852) 4-22-25

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут