Острозький музей книги та друкарства

Знаходиться в пам’ятці архітектури XVI ст.. Луцькій надбрамній вежі. Експозиція музею розміщена на трьох поверхах. Тут розповідається про історію створення книги та виникнення друкарства, діяльність Івана Федорова. Серед рідкісних експонатів найдавніша друкована книга “Декреталій” папи Григорія IX (Париж 1511р.) , глаголичне видання Бревіарія Хорвацького (Венеція 1561р.), Острозька Біблія Івана Федорова (1581). В основу експозиції музею покладено книжкову колекцію краєзнавчого музею, започатковану ще в 1909/1912 рр. Братством імені князів Острозьких.

Сьогодні книжкова колекція нараховує близько 3 тис. експонатів, половина з яких — рукописи, західноєвропейські і кириличні стародруки ХVI/XVII ст.

Експозиція першого поверху розповідає про виникнення слов'янської писемності та діяльність Кирила і Мефодія, про рукописну кириличну книгу ХVI/XVIIІ ст. і про діяльність Івана Федорова у Москві, Заблудові, Львові та Острозі.

Експозиція другого поверху висвітлює діяльність Острозької та Дерманської друкарень у післяфедоровський період, розповідає про Львівську, Київську, Почаївську, Кременецьку друкарні ХVI/XVIIІ ст.

В основу експозиції третього поверху покладено колекційний принцип. Тут виставлені найцікавіші експонати основних колекцій, які зберігає Музей книги та друкарства в Острозі.

Адреса:

35800 Рівненська область, м. Острог, вул. Папаніна 5

Телефон:

+380 (254) 2–32–71

Розпорядок роботи:

ПонеділокВихідний
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
Субота
Неділя

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут