Сарненський історико-етнографічний музей

Музей було засновано у 1974 році як краєзнавчий районний музей, відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею. Тут було три розділи: природи, історії дорадянського та радянського періоду. Дбаючи про те, щоб експозиція музею відрізнялась від інших краєзнавчих музеїв, працівники музею намагалися створити свою, притаманну поліському регіону, експозицію. Адже тут гарно збережена матеріальна і духовна культура. За досить короткий час було відреставровано дві селянські садиби, каплицю ХVІІІ ст.

Відкриття експозиції супроводжувало велике фольклорне свято, на якому виступали фольклорні колективи, а майстри народної творчості виставляли свої доробки. Пізніше експозиція архітектурно – етнографічного майданчика доповнилась кузнею, вітряком ХІХ ст.

У 1989 році музей перепрофільовано в історико – етнографічний. Маючи в фондах хороші етнографічні колекції, а також поповнюючи експозицію архітектурно – етнографічного майданчика, музей став єдиним в області такого профілю.

В 2006 році завдяки благодійницькій акції Рівненської Спілки художників України музей поповнився 34 мистецькими творами, завдяки чому стало можливим в одній залі відкрити художню виставку.

Тепер в музеї працює три розділи: історії, етнографії та мистецтва. Традиційно на території музею проводяться свята народної творчості із запрошенням художніх аматорських колективів, майстрів народної творчості. Музей часто організовує виставки, на яких представлені як власні фондові матеріали, так і приватні колекції та експонати інших музеїв.

Адреса:

34500, Рівненська область, м.Сарни, вул. Просвіти, 20

Телефон:

+380 (365) 53-53-97

E-mail:

musei@meta.ua

Розпорядок роботи:

ПонеділокВихідний
Вівторок9:00-17:00
Середа9:00-17:00
Четвер9:00-17:00
П'ятниця9:00-17:00
Субота9:00-17:00
НеділяВихідний

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут