Поліський літературний музей

Поліський літературний музей - єдиний в державі сільський літературний музей. Тут історія Городця й округи, речі, портрети і згадки про знаменитих людей, літераторів і їх твори підписані власноруч. Музей постійно поповнювався новими експонатами, які сьогодні розміщені на площі 60м2, у трьох експозиційних залах: етнографія та основні історичні віхи розвитку села, літературна спадщина та відомі односельчани. На сьогодні це майже 1,5 тис. експонатів.

Юзеф Ігнацій Крашевський (пол. Józef Ignacy Kraszewski, 28 липня 1812, Варшава — 19 березня 1887, Женева), польський письменник, публіцист, видавець, історик, філософ, видатний польський та український громадський і політичний діяч, найплодовитіший автор в історії польської літератури (його літературна спадщина налічує близько 600 томів романів, повістей, поетичних і драматичних творів, а також робіт з етнографії, фольклористики, публіцистичних і літературно-критичних статей). Бібліографія письменника становить 232 романи, тисячі літературних, наукових, мистецьких статей, близько 30 тисяч листів. Писав під псевдонімами Клеофас Факунд Пастернак (Kleofas Fakund Pasternak), Богдан Болеславіта (Bogdan Bolesławita), Др. Омега (Dr Omega), Kaniowa та інші.

Від 1834-го року кілька разів з перервами на запрошення друга, власника маєтку в селі Городець, пана Урбановського перебував в цьому маєтку. Він каталогізує бібліотеку маєтку та замальовує декілька картин і навколишніх пейзажів. В Городці була власна каплиця, де Крашевський у 1838-му році одружився з племінницею господарів Урбановських – Софією Воронічевною. Пізніше він написав книгу присвячену Антонію – «Згадки Волині, Полісся і Литви». Саме від нього збереглося найбільше інформації про маєток, який зокрема про бібліотеку пише: «дорогою ціною часу, грошей і праці зібрані були».

Про перебування на Волині, зокрема і про Городець згадував у циклі «Dzieje Polski», де в художній формі описав історію Польщі та Великого князівства Литовського, починаючи знайдавніших часів. У прозовому творі Ульяна (Ulana, 1843), в спогадах та подорожніх нотатках Wspomnienia Wołynia, Polesia i Litwy («Згадки про волинь, Полісся і Литву»).

Адреса:

34381 Рівненська обл. Володимирецький р-н с. Городець вул. Коломийця 141

Телефон:

+380 (3634) 6- 25-24; +38 (096) 307-38-32

Розпорядок роботи:

Понеділок9:00-17:00
Вівторок9:00-17:00
Середа9:00-17:00
Четвер9:00-17:00
П'ятниця9:00-17:00
СуботаВихідний
НеділяВихідний

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут