Конференція поневолених народів

У кінці листопада 1943 року в селі Будераж з ініціативи революційної ОУН в підпільних умовах було скликано конференцію представники поневолених Москвою народів для вироблення спільної стратегії боротьби і спільного антиімперського фронту. У її роботі взяли участь 39 делегатів від 13 національностей, представники яких боролися з окупантами разом з українськими повстанцями. Серед делегатів конференції були азербайджанці, башкири, білоруси, вірмени, грузини, кабардинці, казахи, осетинці, татари, узбеки, українці, черкеси та чуваші. Ця конференція прийняла ряд важливих постанов і стала початком формування Антибільшовицького блоку народів (АБН).

Перша Конференція Поневолених Народів Східної Європи й Азії відбулася 21-22 листопада 1943 року приміщенні школи села Будераж. Скликання цієї конференції домагалися представники революційного підпілля у південній і східній Україні, що працювали в районах з великою кількістю національних меншостей або по сусідству з територіями інших поневолених Москвою народів. На Волині ця справа стала актуальна ще й тим, що у відділах УПА було багато вояків неукраїнського походження, а навіть були вже деякі окремі національні відділи, як ось азербайджанський, грузинський, узбекський.

У цій конференції участь взяли головний командир УПА Роман Шухевич «Тарас Чупринка» та командир УПА-«Захід» Дмитро Клячківський «Клим Савур». Ця конференція мала важливе політичне значення. Оскільки мета її: перевести боротьбу з СРСР із Західної України в її центральні і східні області та надати цій боротьбі міжнародного значення.

Нині на місці старої будівлі школи, де проходила конференція, побудовано нову, сучасну школу.

Адреса:

35752, с.Будераж, Здолбунівський район

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут