Пам'ятник Н.Хасевичу

Ніл Хасевич — видатний український художник-графік. У юнацькі роки він разом із матір'ю потрапив під потяг на залізничному переїзді і втратив ногу. Каліцтво його не зупинило, й він, з однією ногою, подався навчатися художньому мистецтву до Варшави, де й розкрив свій талант художника-графіка, працюючи у техніці деревориту (гравюра по дереву).

Роботи Хасевича отримали гідне визнання й експонувалися у Варшаві, Лос-Анджелесі, Берліні, Празі, Римі. Проте навіть здобувши кілька престижних премій за свої роботи, Ніл Хасевич повертається на рідну Рівненщину, де вступає до лав УПА й розпочинає видавництво різної літератури, створює патріотичні графічні плакати й композиції.

Ніл Хасевич загинув у лавах останніх повстанців у криївці, що знаходилася у селі Сухівці на території господарства Лавріна Стецюка. Маючи інформацію, що Хасевич нібито переховується у Стецюка, члени НКВС влаштували допит його та його дружини, після чого й дізналися, де криївка. Хасевичу та двом його охоронцям пропонували здатися, та ті відмовились. Тоді криївку було закидано гранатами.

Тут, на місці загибелі (1950 рік) художника, повстанця, автора збірки гравюр «Волинь в боротьбі»,на залишках двору хутора де знаходився бункер в якому перебував і працював Ніл Хасевич встановлено пам’ятник повстанцю.

Адреса:

35335, Рівненська область, Рівненський район, с.Сухівці

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут