Літературний музей Уласа Самчука

Відкритий 20 лютого 2007 року - в 102-річницю від дня народження письменника.Музей має свої особливості, якими вирізняється з-поміж подібних закладів.

По-перше, його експозиція, висвітлюючи головні творчі здобутки У.Самчука, зосереджує увагу на впливі особистості письменника на весь український літературний процес ХХ ст.

По-друге, експозиція відкриває глядачеві те гроно ще й досі належно не поцінованих письменників, яке, власне, і несло у світ справжнє українське художнє слово, продовжуючи традиції Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки.

По-третє, музей фокусує увагу на рівненському періоді життя і діяльності У.Самчука, зримо відтворивши літературну, культурну та духовну палітру краю в його найпереломніші та найдраматичніші роки і дні. А ще - про літературу та її творців, про час і його провідних діячів музейна експозиція розповідає виключно словами самого Уласа Самчука.

У Літературному музеї Уласа Самчука започаткувалася своєрідна традиція: у дні пам’ятних дат, пов’язаних із життям та діяльністю видатних письменників–волиняків, проводиться так звана “Свіча пам’яті”. У залі збирається творча інтелігенція та просвітяни обласного центру, встановлюється прикрашений квітами портрет ювіляра, при ньому – книги, запалена свіча і хлібина, яку освячують викладачі Рівненської духовної семінарії. Присутні діляться спогадами про письменника, своїми думками з приводу його творчості тощо. Звучать твори у виконанні артистів чи просто шанувальників літератури. А потім освячена хлібина розламується між присутніми, щоб кожен причастився і таким чином поєднався духом із тим, чию пам’ять вшановують. Саме так вшановували у музеї, крім Уласа Самчука, ще й Олексу Стефановича, Валер’яна Поліщука, Бориса Тена, отамана Тараса Бульбу–Боровця, Олександра Богачука, Грицька Чубая, Антоніну Горохович, Галину Журбу, Оксану Лятуринську... Подібні заходи плануємо проводити і надалі.

Адреса:

33028, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 17.

Телефон:

+380(362) 26-14-54, +380 (97) 480-23-64

Розпорядок роботи:

ПонеділокВихідний
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
СуботаВихідний
Неділя

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут