Пам'ятник Уласу Самчуку

20 лютого 2005 року до 100-річчя від дня народження, встановлено пам'ятник видатному українському письменнику, публіцисту, громадському діячу, учаснику національно-визвольної боротьби українців, редактору газети «Волинь» - Уласу Олексійовичу Самчуку.

Улас Самчук народився на Рівненщині 20.02.1905 р. в с.Дермань, тоді ще Дубенського повіту, Волинської губернії.

Ім'я письменника сьогодні відоме в усьому світі. Він є автором 20-ти книжкових видань, і був претендентом на здобуття Нобелівської премії 1982 року за трилогії - «Волинь» та «Ост». Улас Самчук один із перших авторів, хто у світовому письменництві розповів у своєму романі «Марія» про голодомор в Україні.

Автор пам'ятника - скульптор В.Шолудько, архітектори - М.Пасічник, В.Ковальчук та Т.Мельничук.
Місце для увічнення У.Самчука було вибрано на Театральній площі біля обласного драматичного театру невипадково. У 1944 - 1945 роках німецькі та більшовицькі окупанти знищували тут українських патріотів. Улас постав на перехресті розташування двох редакцій: своєї «Волині» та «Волині» теперішньої, як символ зв'язку поколінь та вічної історичної справедливості.

В образній композиційній концепції пам'ятника вся увага зосереджена на використанні внутрішніх ресурсів характеру письменника: при зовнішній статиці м'якості образу відчувається його глибинна духовна сила й міць, що надає загальній композиції монументальності. Протиставлення вертикалей і горизонталей творить у скульптурній композиції спокійний, урочистий лад. Делікатний сецеційний орнамент декоративної решітки лави, на якій сидить Самчук, контрастує з монументальними горизонталями пальта, кинутого на її спинку, й постаті самого письменника, водночас ритмічно поєднуючись з жестом лівої руки та плавними драпеями одягу.

Адреса:

33000, Рівненська область, м.Рівне, Театральна площа

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут