Монастирський комплекс домініканів (Луцьк)

Краєзнавці переповідають легенди, що в давнину тут стояв палац великого князя Литви Вітовта і конюшні, які він ніби-то подарував домініканам.

Дійсно, перші документальні відомості про цей монастир відносяться до кінця XIV віку, відколи за фундушами короля Ягайла і великого князя Вітовта тут постає костел Успіння Пренайсвятішої Діви Марії і кляштор представників першого католицького ордену в Луцьку. Свого найвищого піднесення монастир досягає в XVI ст. Тоді при ньому діяла міська латинська школа, яка готувала кадри писарів, канцеляристів і священнослужителів. Найвизначнішим настоятелем обителі був відомий теолог і проповідник ксьондз Северин Любомчак, вихідець з містечка Любомля на Волині. Єврей за походженням, пріор Северин проявив себе надзвичайно енергійним настоятелем і зумів відкрити при монастирі папірню, монастирський бровар, корчму і шинок в місті. Нове відродження домініканський конвент переживав у XVIII ст. Поруч із старим комплексом на погості давньої Троїцької церкви, що дала назву вулиці і міській брамі, виростають корпуси нового кляштору і костелу. Тут утримувалася велика музична капелла, багата бібліотека й друкарня. Окрасою комплексу була висока костельна башта з годинником - курантами.

Однак загальноміська пожежа 1845 року стала, фатальною і для цієї духовної обителі. В 1847 році монастир закривається. В новому кляшторі російська влада розмістила госпіталь, а у костелі - військовий склад. Будівлі старого комплексу, за винятком окремих мурів, розібрали на цеглу. Трохи згодом на цеглу розібрали і новий костел Успіння Діви Марії. А в збереженому новому кляшторі нині розміщається духовна семінарія української Православної Церкви Московського патріархату

Адреса:

43000, м. Луцьк, вул. Драгоманова,26

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут