Лютеранська кірха (Луцьк)

Стрункий неоготичний храм змурований з світложовтої цегли. Його стрімкий покритий міддю центральний шпиль увінчує великий золочений хрест.Лютеранська кірха - церква німецьких колоністів, які на рубежі XIX - XX віків проживали на Волині. Одержавши на початку XX ст. від міської влади Луцька дозвіл збудувати євангелистську церкву, на місці розібраного після пожежі монастиря кармелітів, колоністи швидко зводять свій храм, використовуючи для цієї потреби високоякісну цеглу виробництва місцевого парового заводу Глікліха й Старчевського "Лучанин".

В час Російської Лютневої революції 1917 року в храмі проводяться збори уповноважених представників військових революційних організацій Особливої Армії Південно-Західного фронту. Пізніше, покинута колоністами, які повернулися на свою історичну батьківщину, кірха вже не використовується як храм і поступово занепадає. Деякий час в ній розміщається обласний державний архів.

Нове відродження споруди відбулося впродовж 1990-1994 років завдяки старанню місцевих євангельських християн баптистів, які одержали її для пристосування під свій храм. Вони відшліфували потемнілу віл часу цеглу фасадів, відновили втрачені елементи декору та шпилі, замінили дах і перекриття. Виготовили нові двері і вікна, повністю обновили інтер'єр, щоправда, уже в дещо зміненому для потреб своєї церкви вигляді.

Сьогоднішня невеличка німецька община організаційно об'єднана в товариство займає старий булдинок пастора поряд з кірхою.

Адреса:

43000, м. Луцьк, вул. Лютеранська,1

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут