Урочище Сосонки

6 листопада 1941 року німецькі окупанти розстріляли там 17,500 євреїв. Враховуючи, що це приблизно половина тогочасного населення міста, масштаби втрат можна порівняти з Бабиним Яром.

Урочище Сосонки розташоване за кількасот метрів від Київського шляху, на виїзді з Рівного. Місце і досі навіює страх – меморіальний комплекс площею 20 тисяч квадратних метрів знаходиться в рівчаку. Околиці пусті – ніхто не живе у цих місцях.

В центрі знаходиться велика братня могила, довкола – це кілька десятків захоронень. На гранітних каменях єврейськими літерами викарбувані імена тих, хто загинув тут 6 листопада 1941 року. Діти, жінки, люди старшого віку - напередодні ввечері усім їм наказали зібралися на майдані Грабника в Рівному і повели до Сосонок. Там євреїв вишикували вздовж рову і почали розстрілювати.

Кажуть, ті постріли та передсмертні крики було чути в протилежній частині, міста, і лише люди з міцними нервами могли спати тієї ночі. Нацисти поспішали, тож частину похоронили живцем. Очевидці розповідають, що одиницям пізніше вдалося видертися із могил. Вони переховувалися серед населення Рівного.

Адреса:

33000, м.Рівне

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут