Свято-Георгіївський Городницький чоловічий монастир (ставропігійний)

Обитель знаходиться на підвищеному березі ріки Случ. За переказом, попередником села Городниці було велике місто, яке колись повністю зруйнували вороги, після чого це місце почали називати Город-Ниц, тобто «Города немає». Розповідають також, що разом із містом загинув і розташований у ньому чоловічий монастир св. вмч. Георгія Переможця.

У писемних джерелах Городниця згадується з XVII ст. У 1744 р. тут збудували дерев`яну церкву св. Георгія. 1891 р. при ній відкрилася жіноча чернецька громада. На початку ХХ ст. поруч із дерев`яним храмом звели мурований собор св. Георгія, внаслідок чого стара церква отримала нову назву — на честь прп. Симеона Стовпника. 1914 р. чернецьку громаду перетворили на чоловічу. 1923 р. обитель закрили, у 1930-х рр. було знищено храм прп. Симеона. З 1945 р. собор діяв як парафія. З 1979 р. при ньому неофіційно (в умовах державного атеїстичного режиму) влаштовується монастир, що складався з чоловічої та жіночої громад.

Наприкінці 1980-х рр. на місці церкви прп. Симеона споруджується одноіменна мурована каплиця-вівтар для богослужінь на великі свята у телу пору року. 1994 р. монастир отримав ставропігію Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви. У 1996-1997 рр. в одному з корпусів обителі створено теплий храм на честь ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі».

Святині:
Чудотворна ікона Божої Матері «Утамуй мої печалі»,
часточки мощей св. вмч. Георгія Переможця,
св. вмц. Варвари, свв. Києво-Печерських.

Адреса:

11714,Житомирська обл. Новоград-Волинський р-н с. Городниця

Телефон:

+380 (4141) 6-53-52

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут