Колегіальний костел Святої Трійці (Олика)

Визначна барокова пам'ятка сакральної архітектури в Україні 1-ї половини XVII століття.

Першу дерев'яну церкву на цьому місці збудував у 1588 році князь Станіслав Радзивілл - олицький ординарій та Великий литовський маршалок.

Новий мурований костел був побудований у 1635—40 роках коштом пожертвувань Альбрехта Станіслава Радзивілла на взірець римського храму Іль-Джезу. Він вважався тоді найгарнішим храмом Волині. Проект храму належить італійцям Бенедетто Моллі та Джованні Маліверна. Свій внесок в будівництво внесли також скульптори Мельхіор Ерленберг і Міхал Германус. Костел був освячений в 1640 р. єпископом Анджеєм Гембіцьким, а через рік піднятий до рангу колегіального.

У 1638 році фундатор костелу заснував при костелі колегію - філію Замойської академії та духовну семінарію. Капітула олицької колегії проіснувала аж до 1945 року. Радянська влада зачинила її, а чудова пам'ятка поступового почала руйнуватися.

На початку 90-х років ХХ ст. костел переданий вірним римо-католицької церкви. Інтер’єр костелу був прикрашений чисельними скульптурами та різьбленням по дереву, між пілястрами були розміщені великі художні полотна. Всередині костелу знаходяться численні гробниці та епітафії родини Радзивіллів, в основному з кольорового мармуру і алебастру. Більшість з них не збереглися до нашого часу.

До нашого часу збереглися північно-східній вежа і частина прилеглої до неї стіни. які колись були фрагментами мурів, що оточували костел.

Адреса:

45263,Волинська область, Ківерцівський район, смт.Олика

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут