Із 1936 року за рішенням парафіяльної ради було розпочато будівництво кам’яного костелу в м.Сарни. Досить вагомий внесок в будівництво поряд з католиками зробили студенти Ягеллонського університету (м. Краків).

Костел будувався з каміння, яке видобували у Клесові, і мав у фундаменті кілька підземних ходів. Недобудованою залишилась дзвіниця. Та попри все в святині був орган, дубові лави та колони, до середини обрамлені мармуром з місцевих родовищ.

Під час війни святиня була замкнена, а будинок, в якому проживав священик, у 1939 р. був відданий під військовий госпіталь. Надалі у ньому був розміщений військкомат, потім — курси цивільної оборони й автолюбителів.

У 1945-1992 рр. приміщення костелу використовували як склад продуктів. Хоча у 1953 році його перепрофілювали в будинок культури. Свої функції костел так ні разу і не виконав. Вірянам святиню повернули лише у 1991 році.

На прохання парафії у Польщі було відкрито рахунок, на який католики інших країн, гості та всі бажаючі могли відправити кошти на відбудову святині. Місцеві жителі згадують, що колись був також дзвін, та де він подівся, невідомо. Дехто вважає, що він був закопаний на території костелу.

Після реставрації 6 серпня 1995 р. на престольний празник Преображення Господнього єпископ освятив відреставрований костел та образ Матері Божої Остробрамської і провели першу месу в відбудованій святині.

Адреса:

34500, м.Сарни, вул. Червоноармійська, 7

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут