Клесівський дендропарк

Садиба Клесівського лісництва, її дендропарк, лісопарк, каскад ставків і озерець є одним із екзотичних куточків зеленої скарбниці Полісся. Початок створення дендропарку, водоймищ започаткований у 1988 році з призначення лісничим Ворона Олексія Федоровича, за фахом інженера лісового господарства. Була проведена клопітка робота з придбання, вирощування посадкового матеріалу, планування, розбивки доріжок і клумб, висадки екзотичних дерев і кущів, особливо вічнозелених порід.

Протягом 19 років створювались все нові і нові живоплоти, квітникові клумби, декоративні доріжки, малі і великі архітектурні форми з різних вічнозелених порід дерев і кущів як вітчизняних, так і зарубіжних. Довжина створеного живоплоту, що стрижеться, сягнула більше 1600 м, каскад ставків і озерець – більше 11 га.

На території дендропарку створений „Острів любові”, декоративна гірка з оглядовим майданчиком і національним Гербом, міст «Кохання, дружби і єднання”, ворота до „Райського куточка” з вартовими лисицею і диким кабаном, композиції з дерев’яних скульптур: пращурівський поліський бір, бригада лісорубів, русалка, з легендарної Лесиної „Лісової пісні” – Лукаш і Мавка, павільйон „Капітанський місток”, чорні лелеки, поліські грибки – боровички, тощо.

Зелена архітектура дендропарку представлена багатьма різноманітними композиціями з живої природи. Це декоративні живоплоти, тумби, вази, глечики, кулі, келихи, птиці, ліхтарі. Немає такого листочка, такої гілочки, яких би не торкнулись золоті руки Олексія Федоровича. Кожна зроблена композиція є неповторним витвором душевного настрою автора, незмінного екскурсовода по казкових стежинках.

Краса зелених архітектурних форм забезпечує психологічну розрядку, проникає в душу і серце, торкається свідомості людини, заспокоює схвильованого і хвилює спокійного. Зелене царство „Версальського Полісся” – найкращі ліки природи.

Адреса:

34550, смт. Клесів, Клесівське лісництво

Телефон:

+380 67 362-91-88

Розпорядок роботи:

Понеділок9:00-18:00
Вівторок9:00-18:00
Середа9:00-18:00
Четвер9:00-18:00
П'ятниця9:00-18:00
Субота12:00 - 18:00
Неділя12:00 - 18:00

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут