Капличка Яна Непомука

Каплиця, побудована на честь святого Яна. На жаль, в історичних документах згадок про цю споруду не залишилося. Відомо лише, що в 1860 році селом Сатиїв, яке знаходится одразу ж за село Іваничі, володів граф Міончинський, приблизно тоді і була побудована каплиця.

У ХVIII ст. його культ св. Яна Непомука був досить поширений на західноукраїнських землях. Фігури і зображення святого були у багатьох храмах, зокрема у Бучачі, Олеську, Городенці. Поява цього святого на наших землях можна зв'язати з роботою в Україну чеських скульпторів, в яких св. Ян Непомук був дуже популярний, адже в Чехії він народився і жив.

Детальніше про цю невелику святиню ми можемо дізнатися у місцевих жителів. Розповідають, що раніше в селі було три каплиці: дві колони з матір'ю Божої і каплиця святого Яна. Фігурка останнього була вирізана з дерева і красиво прикрашена. Але за часів німецької окупації поблизу села Сатиїв знаходився табір військовополонених. Деякі солдати знущалися з фігури святого і навіть кидали його у вогонь. Внаслідок цього дерев'яна фігура була нещадно обпалена.

Пізніше фігура зникла на деякий час, і ніхто не знав, де її шукати. Можливо, хтось з жителів сховав її, але швидше за все, фігура святого укривало Боже провидіння.

Звичайно, не обходиться і без легенд. Люди розповідають, що одного разу багатий пан забрав святого Яна у свій маєток і поставив ввечері у себе вдома. Яке ж було його здивування, коли ранком фігури у нього не виявилося. Після недовгих пошуків його знайшли на звичному місці, в каплиці.

У 50-90 роках XX століття дві колони Божої матері були зруйновані радянською владою. Їх обв'язали тросом і стягнули тракторами. Подібна процедура була проведена і над каплицею святого Яна, проте зруйнувати її не вдалося.

Каплиця святого Яна не була зруйнована ні під час війни, ні в подальші часи. Очевидно, що Господь зберіг її для того, щоб ми на власні очі побачили його справжнє диво та змогли віч-на-віч попросити у святого Яна покровительства.

Адреса:

35363, Рівненська область, Рівненський район, с.Іваничі

Телефон:

+38 (050) 150-72-44

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут