Тараканівський Форт

Визначна пам’ятка Дубенщини кінця ХІХ ст. Форт був зведений для зміцнення оборони кордону між Російською і Австро-Угорською імперіями. Кордон з кінця XVIII ст. до 1917 р. проходив в 50 км від місця розташування форту, де сьогодні кордон між Рівненською і Львівською областями.

Форт-заставу біля Дубна будували силами головного інженерного укріплення при військовому міністерстві Російської імперії. Автор проекту – інженер-полковник Борисов. Основні будівельні роботи тривали 20 років і були завершені в 1890 р. На спорудження цього об’єкта було витрачено мільйон рублів з державної скарбниці, а на відкриття приїжджав сам імператор Олександр ІІІ.

У плані форт має форму ромба. Його внутрішня сторона, де знаходяться казарма і каземати (будівлі житлового, складського і господарського призначення), оточена двома рядами товстих стін з цегли і бетонними та земляними валами, у товщі яких зроблені амбразури та облаштовані бойові позиції. Між двома лініями укріплень проходить 14-метровий рів. Вали густо засаджені деревами і кущами. Форт був оснащений за останнім словом тогочасної техніки: мав автономне водопостачання, каналізацію, електричне освітлення, телефонний зв’язок з м. Дубно і деякими сусідніми селищами. На його озброєнні наприкінці ХІХ ст. було 40 важких далекобійних і легких гармат, кулемети, розміщувалися склади з великою кількістю боєприпасів. Під прикриттям форту знаходилася стратегічно важлива залізниця Дубно–Броди, яка перетинала державний кордон.

Адреса:

35641, с.Тараканів, Дубенський район, Рівненська область

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут