Комплекс будівель бернардинського монастиря в м.Дубно

Комплекс будівель бернардинського монастиря складається сьогодні з двох будинків: суворого монастирського костьолу й складного в плані корпуса чернечих келій. Своєму існуванню кляштор зобов'язаний князю Янушу Острозькому, котрий, прийнявши католицтво, насаждав латинську віру в краї й не шкодував засобів на будівництво нових монастирів й костьолів.

Місце для монастиря, будівництво якого почалося у 1620 р., було вибране не без врахування оборонних споруд міста. Монастирські стіни могли взяти на себе у випадку нападу захист північної ділянки перешийка. А висока дзвіниця, ще й сьогодні добре помітна на великій відстані від міста, служила прекрасним місцем для несення дозорів. Сам костел — досить звична шестистопна ранньобарочна базиліка з трьома різновисокими нефами: більш низькими боковими й високим центральним з вікнами. З заходу просторий наритекс, зі сходу — сильно витянутий у плані об'єм п'ятигранної апсиди, рівної по висоті боковим нефах. У місці примикання апсиди до основного об'єму костелу з північної сторони впритул пристроєна висока, квадратна в плані вежа-дзвіниця.

У 1854 р. царський уряд конфіскував костел, зробив тут для православний собор через відмову князя Любомирського побудувати нову церкву замість старої Миколаївської.

Адреса:

35603, Рівненська область, м.Дубно, вул. Данила Галицького, 28

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут