Джерело Святого Миколая

Джерело знаходиться в якихось п’ятистах метрах від траси Рівне – Острог. Вода джерела придатна для пиття, без запаху та присмаку. У ній відсутні палички бактерій кишково-шлункових захворювань. Цінна тим, що в ній мало заліза, достатня кількість фтору. Зовсім відсутні миш"як, свинець, стронцій та нафтопродукти.

З розповідей людей, які використовують воду джерела, видно, що вона допомагає заліковувати виразки шлунку, стимулює його діяльність, лікує суглоби та деякі хвороби шкіри. За рекомендацією лікарів набирають воду для хворих, які перенесли операцію на шлунку. Є постійні відвідувачі, що беруть її для пиття і приготування їжі, і які твердять, що почувають тепер себе набагато краще, ніж тоді, коли використовували звичайну воду.

Хотілося б вірити висновкам із спостережень групи лікарів Рівненщини, які систематично використовують воду джерела. Вода сприяє дробленню конкриментів (камінчиків) невеликих розмірів, виведенню піску з нирок, жовчного міхура, сечового міхура і уретри. Регенерує (омолоджує) шкіру. Ліквідовує часткове облисіння, коли пити воду і обмивати нею голову. Чистить підшлункову залозу від ущільнень, якщо пити за годину до їжі по 200г води три рази в день.

Підсумовуючи все вище сказане, можна переконатися, яка багата і насичена історія Гільчанського урочища Святого Миколая і як важливо всім нам оберігати цю Святиню - одну з унікальних на Волині. Пройдуть роки, століття, а Гільчанське джерело буде поїти людей своєю святою цілющою водою.

Так і є: невеликий пагорб, печера, джерело, озерце. Хоч дивимося на них більше, як через сотню років після Івана Нечуя-Левицького та Олени Пчілки, але, здається, тут нічого не змінилось. Пийте, люди, чисту водицю! Живи, Гільчанське джерело!

Адреса:

35715, с.Гільча Здолбунівський район, Рівненська область

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут