Поховання Анни Оленіної-Андро

У Свято-Троїцькому монастирі міста Корця знайшла вічний упокій звеличена пушкінськими віршами Анна Оленіна-Андро.

Анна Олексіївна Оленіна (в заміжжі Андро) — графиня де Ланжерон, дочка президента Петербурзької академії мистецтв Олексія Оленіна, дружина віце-президента Польщі Федора Андро (побічний син Олександра Ланжерона), яка багато разів була оспівана російським народним поетом О. С. Пушкіним.

Петербурзький дім Оленіних був своєрідним осередком літературного та художнього життя міста — його відвідували Карамзін, Блудов, Гнедіч, Міцкевич, Пушкін, Брюлов, Батюшков, Глинка та ін. З родиною Оленіних Пушкін був близький ще від 1818 року. Анна Олксіївна — адресат «оленінського циклу» віршів Пушкіна: «Я вас любил…», «Что в имени тебе моем», «Не пой красавица при мне», «Ее глаза» тощо.

У 1829 року О. С. Пушкин попросив руки Анни, але дістав від її матері рішучу відмову. Після смерті Пушкіна, на 32-му році життя, Анна Олексіївна вийшла заміж за офіцера Лейб-гвардії гусарського полку Ф. А. Андро. 1844 року А. О. Андро разом із чоловіком переїздить до Варшави, де впродовж 14 років він був Президентом Польщі. У 1885 році, після смерті чоловіка, Аанна Олексіївна переїздить до села Середня Деражня, Новоград-Волинського повіту Волинської губернії, в маєток своєї молодшої дочки графині Уварової.

Згодом вона прийняла постриг в Корецькому Свято-Троїцькому жіночому монастирі. А. О. Оленіна була щедрим добродійником монастиря, якому вона свого часу пожертвувала багато орної землі та ліс, а також дарувала свої кошти на утримання школи-притулку дівчаток сиріт, що була в той час при монастирі. Анна Олексіївна похована на території монастиря.

Адреса:

34700, Рівненська область, Колрецький район, м.Корець, вул. Київська, 56,

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут