Межиріцький Свято-Троїцький чоловічий монастир

Острозька земля славиться красою та визначними православними святинями. Між річками Збитенкою та Вілією знаходиться мальовниче село Межиричі. В колишньому містечку-фортеці з замком, оборонними мурами і вежами добре зберігся ансамбль будівель Троїцького монастиря-фортеці ХV-ХVІІ століть, Троїцька церква ХV століття, стіни та башти початку ХVІІ ст. Ренесансний комин (так називають монастирську піч) зберігся майже у такому вигляді, як його будували. Велетенська піч просто неба для мешканців оборонного монастиря слугувала і кузнею. А ще у ній варили смолу, яку виливали на голови нападникам. Так ченці обороняли свою святиню.

Неподалік знаходиться Заславська Брама – в'їзд у Межиріч зі сторони Заславля, зараз місто Ізяслав, що на Хмельниччині. Разом з валом, сімома баштами і Острозькою брамою, становила кільце оборонних укріплень колишнього міста. Збудована з пісковику, прямокутна в проекції. В першому ярусі влаштовано наскрізний арочний проїзд. Збереглася частково, на рівні першого ярусу. Має ключоподібні стрільниці. Кути обрамлені рустуванням в ренесансному стилі.

Свято-Троїцький чоловічий монастир заснований монахами Києво-Печерської Лаври та вперше згадується в літописах у ХІІІ столітті. Обитель відродилася у 1991 році. Головною святинею його є образ Божої Матері “Життєдательниця”. Це родова ікона князів Острозьких, написана в XIV столітті. Її привезли від Всесвітнього Патріарха як подарунок князівському роду та благословення за вірність і охорону святого православ'я. Цей образ супроводжував Острозських у походах. У їх родині з'явилося повір'я, що усім своїм перемогам воїни зобов'язані заступництву чудотворного образа. В монастирській бібліотеці зберігалася рукописна книга, у якій були описані всі дива, явлені від Святої Божої Матері. Про чудотворність ікони свідчать дарунки, прикріплені до неї. В 1779 році був проведений католицький ритуал коронування образу - на Божу Матір і Рятівника одягли корони, виготовлені в Римі з золота та інших дорогоцінних металів. У 1866 році імператриця Марія Федорівна подарувала іконі срібний оклад, прикрашений 12 смарагдами.

Ще один цінний для православних образ — ікона Антонія Великого(XVIII ст.) До неї прикріплені численні вотиви, подаровані зціленими нею людьми.

Адреса:

35808, Рівненська область, Острозький район, с.Межирічі

Телефон:

+380 (3654) 2-20-51

Веб сайт:

http://mezhyrich-mon.com.ua/

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут