Свято-Миколаївська церква

Храм в ім'я Святителя і Чудотворця Миколая збудовано у 1845 році поміщиком Михайлом Леонтійовичем Корженівським. Побудований храм з каменю, разом із дзвіницею. Форма храму хрестоподібна з одним центральним куполом та одним престолом, іконостас столярної роботи з різьбленими колонами. У 1869 році храм покрили залізом, пофарбованим мідянкою. У 1886 році на кошти прихожан було придбано 5 дзвонів.

Історія Свято-Миколаївського храму свідчить про те, що протягом багатьох десятиліть він був не лише релігійним центром, а й осередком культури в Березному, зокрема - освіти й книгарства. З 1875 року при Миколаївській церкві діяло однокласне училище, а з 1902 року відкрито двохкласне училище, в якому навчалося 55 хлопчиків та 20 дівчаток.

Важливу роль в історії храму відіграли такі священники, як Фабіянський В"ячеслав та Бондар Адам. Отець В"ячеслав був магістром богослів"я і у часи важкого тоталітарного режиму, завдяки його старанням, служба в храмі не припинялась. Завдяки старанням о.Адама в 1980 році Свято-Миколаївський храм був розписаний з середини (до 1980 р. храм був побілений).

Святинею храму є ікона великомучениці Варвари, яку в 1850 р. подарували солдати Драгунського полку і збереглась до нашого часу.

В 1906 р. запасні солдати Березного пожертвували ікону Преподобного Серафима Саровського, а в 1916 р. подарували ікону Почаївської Божої Матері, яка опускається над Царськими воротами.

Адреса:

34600, Рівненська область, Березнівський район, м.Березне, вул. Котляревського, 41

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут