Маєток Киселі

Красиве село Киселі стає відомим в краї мабуть тим, що тут в середині XIX ст. проживав знаний польський письменник, художник, громадський діяч Юзеф Ігнацій Крашевський. В його переписці з рідними часто зустрічаємо опис Киселів.

Село переходить у власність Крашевських після смерті тітки художника Ельжбети Урбановської. Юзеф Крашевський зробив усе щоб увічнити пам'ять своєї названої матері. Він ставить залізну капличку на її могилі за своїм кресленням і малюнками. З жодною іншою людиною в Крашевського не було пов'язано стільки спогадів, як з Ельжбетою Урбановською, власницею красивих Киселів. Про Ельжбету Урбановську Юзеф Крашевський писав:"... вона була чудовою оздобою епохи, в якій жила, і пам'ять про неї в нашому краї не згине ніколи, увійде в його історію"

Юзеф Ігнацій Крашевський за період з 1854 по 1862 рік, коли був власником Киселів, написав низку творів на народні теми. Цс: "Хата за селом", "Повість без титулу", "Черча могила", "Два світи", "Єрмола", "Божа челядка", "Рештки життя", збірка оповідань, а також твори мистецтвознавчі, історичні, публіцистичні.

Сьогодні в приміщенні палацо-паркового ансамблю розміщена сільська школа.

Адреса:

31133, Хмельницька область, Староконстянтинівський район, с.Киселі

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут