Гощанський Cвято - Покровський жіночий монастир

Свято-Покровський жіночий монастир. У 1629 році Реґіна (Ірина) Соломирецька, уроджена княгиня Гойська, прихильниця православної церкви, заснувала в Гощі православний монастир св. Михаїла з школою. У 1672 році, під час нападу кримських татар на містечко, окремі дерев’яні приміщення цього монастиря були спалені.

В період 1629 – 1672 років Гощанський Михайлівський чоловічий православний монастир був культурно-освітнім центром на Волині. Про це свідчить існування при ньому вищої школи, де працювали видатні постаті національної культури І.Гізель, Г.Старушич, Л.Баранович. У 1672 році під час нападу кримських татар на містечко окремі дерев’яні приміщення цього монастиря були спалені.

Після пожежі монастир поступово відбудовувався, наприкінці ХVІІ століття перейшов з православної до греко-католицької єпархії. У радянський період (1939 – 1991 рр.) монастир був ліквідований. Відновив свою діяльність у 2004 році, як Покровський жіночий православний монастир Української православної церкви Московського Патріархату.

Адреса:

35400, Рівненська область, Гощанський район, смт. Гоща, вул. Шевченка 3

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут