Дорогобузька Свято-Успенська церква

Сьогодні Дорогобуж – невелике село в Гощанському районі Рівненської області. А раніше це була столиця удільного князівства. І правив там не хто інший, як онук Ярослава Мудрого – Давид Ігорович. Тому, хто випадково чи навмисне потрапить у Дорогобуж і поцікавиться його княжою минувшиною, варто побувати у церкві Успіння Богородиці, закладеній тамтешніми володарями.

Дорогобузька Свято-Успенська церква.Пам'ятка архітектури XVIст. державного значення, що є унікальним витвором української архітектури ХІ-ХІІ ст. Збудована з каменю, обгороджена квадратною невисокою цегляною огорожею. Відомо, що вже в XI ст. на цьому місці існував православний Успенський монастир, який було зруйновано татарами. Згодом князь К. Острозький відновив цю споруду. З 1644 р. по 1834 р. монастир був у володінні базиліан, єзуїтів та греко-католиків. У 1786 р. греко-католики повністю перебудували стару церкву з помітним прагненням надати їй "латинських рис". Архітектурний вигляд побудови відзначається лаконізмом як в побудові об'ємних частин, так і в зовнішньому декорі.

Є припущення, що в підвалі Успенської церкви було поховано Ганну Гойську, яка стала засновницею Почаївського монастиря. Вона віддала йому чудотворну ікону Богоматері, подаровану грецьким митрополитом Неофітом. Церковна реліквія, перлина українського мистецтва - ікона Дорогобужської Божої матері (ХІІІ ст.) сьогодні знаходиться в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Адреса:

35434, Гощанський район, с.Дорогобуж

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут