Дорогобузька Свято-Успенська церква

Дорогобузька Свято-Успенська церква

Сьогодні Дорогобуж - невелике селище в Гощанському районі Рівненської області. А раніше він був столицею незалежного князівства. Тут правив онук Ярослава Мудрого - Давид Ігорович. Кожен, хто випадково або навмисно потрапляє в Дорогобуж, повинен запитати про його княже минуле, він повинен відвідати Успенську церкву, закладену там правителями.

Дорогобузька Свято-Успенська церква. Пам'ятник архітектури XVI століття державного значення, який є унікальним твором української архітектури XI-XII століть. Побудований з каменю, обгороджений квадратної невисокою цегляною стіною. Відомо, що в XI столітті тут існував Успенський православний монастир, який був зруйнований татарами. Згодом князь Острозький відновив цю будівлю. З 1644 по 1834 рік монастир знаходився у володінні базиліан, єзуїтів і греко-католиків. У 1786 році греко-католики повністю перебудували стару церкву з помітним бажанням надати їй «латинські риси». Архітектурний вигляд будівлі лаконічний як в конструкції тривимірних деталей, так і в зовнішній обробці.

Є припущення, що в підвалі Успенської церкви була похована Анна Хойському, що стала засновником Почаївського монастиря. Вона подарувала чудову ікону Божої Матері, отриману від грецького митрополита Неофіта. Ця церковна реліквія є перлиною українського мистецтва - ікона Дорогобужської Божої Матері (XIII в.) До сих пір знаходиться в Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Адреса: 35434, Гощанський район, с. Дорогобуж