Білівський Різдво-Богородичний жіночий монастир

Монастирський уклад життя на цьому місці бере початок з 1927 року. На той час православні люди, які проживали в цих місцях, під впливом сектантських ораторів та проповідників одне за одним відпадали від віри своїх батьків і ставали послідовниками сектантських вірувань. Захопилася вченням штундистів і родина Стефаниди Надьохи, яка проживала в старій хатині посеред зарослого бур'яном пустирю на Білівських хуторах. У її хаті на стіні вже дуже давно висів образ Божої Матері в простій ризі з фольги, який за давністю років зробився чорний від пилюки та копоті.

11 квітня 1927 року донька Стефаниди - Ганна - побачила, що з іконою Божої Матері почало діятися те, що серед віруючих людей зазвичай прийнято називати оновленням. Через п'ять днів чудесний процес явив віруючим оновлений образ Богоматері «Прикликання загиблих» візантійського письма на дереві, у фольговій ризі, яка не переставала сяяти, як справжнє шліфоване срібло. Це і стало першопричиною заснування в цій місцевості скиту.

Скит проіснував до 28 вересня 1950 року, поки його не розформовувала радянська влада.

16 вересня 1992 року відбулося відкриття Різдво-Богородичного монастиря в с. Білівські хутори. На території монастиря є дві могили. В одній знаходяться останки Стефаниди Надьохи, в хатині якої обновилася ікона, у другій - останки засновника і настоятеля скиту архімандрита Мелітона (у миру - Захарія Омеляновича Ярмуся).

Від ікони відбувається багато зцілень, тому звідусіль приходять до скиту люди, перетворюючи це місце на своєрідний центр релігійного паломництва.

Адреса:

33000, с.Білівські Хутори, Рівненський район

Телефон:

+380 (362) 27-25-38настоятелька ігуменяАлевтина(Сірук)

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут