Свято-Успенська Почаївська лавра

Православний чоловічий монастир у Почаєві зі статусом лаври. Найбільша православна святиня Волині й друга, після Києво-Печерської лаври, в Україні. В монастирі можна оглянути: Успенський собор 1783 р., Троїцький собор 1912 р., Монастирські келії 1771—1780 рр., Архієрейський будинок 1825 р., Дзвіниця 1861 р., Надбрамний корпус 1835 р.

В Успенському Соборі за невеликою латунною огорожею біля першої колони знаходиться слід правої Стопи Пресвятої Богородиці. Над Стопою, подібно древньому вівтарю, ковчег з шовковим платом. На платі - зображення Стопи Богородиці, а за ним на стіні - відлите з бронзи, прикрашене золотом і сріблом барельєфне зображення з’явлення Богоматері. Під ковчегом - на камені знаходиться слід самої Стопи, з якого б’є джерело.

В Успенському Храмі над Царськими вратами в зіркоподібному кіоті - чудотворна Почаївська Ікона Богородиці - друга Лаврська святиня. Її подарував у 1559 році грецький митрополит Неофіт місцевій поміщиці Ганні Гойській.

При монастирі працювала друкарня, перше велике книжкове видання якої - «Служебник» - датується 1734 (1735) роком.

У 1781 році префект друкарні С.Коберський отримав дозвіл луцького єпископа Кипріяна Стецького на друк книг для російських старообрядців. Їх було не менше 30, часто з неправдивою датою видання. Це робили для того, щоб обманути російський уряд, який забороняв друкувати книги старообрядцям.

Редактор Почаївської друкарні Спиридон Коберський підтримував дружні стосунки з керівником Києво-Печерської друкарні Юстином. Обидва друкарі домовилися про спільні видання: Спиридон надсилав до Києва дрібні почаївські видання, Юстин додруковував до них титульні аркуші з позначенням Київської друкарні, а частину тиражу пересилав у Почаїв. Ці незаконні, з точки зору влади, дії розкрили лише в 1801 році. Друкарня як унійна пропрацювала до 1830 року, доки її не забрали у власність російського синоду. Після передачі Почаївської друкарні православним вона існувала аж до 1918 року.

Адреса:

47025, Тернопільська область, Кременецький район, м.Почаїв

Телефон:

+380 (3546) 6-12-18

Веб сайт:

http://pochaev.org.ua/

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут