Палацово-парковий ансамбль «Самчики»

Один із найблискучіших в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму, закладений Яном Сам’юелем Хоєцьким у (1725).

Розбудова палацу продовжується й за нового власника полковника П. Чечеля , який у кінці 18 ст. купує маєток Самчики та влаштовує тут свою резиденцію. Поряд із «старим палацом» будується новий, запрошуються найкращі зодчі того часу. Постають будівлі палацу, каплиці, оранжереї, офіцинів, «Китайського будинку» - холодильника тощо. Зводиться кам’яний мур. Недарма гості тогочасного маєтку, польські письменники В. Лясоцький, К.Гіжицький, Є. Івановський (Геленіуш), А.Єловіцький, Ю.Крашевський у своїх творах називають маєток Самчики – «замком», високо оцінюючи його мистецьку вагу.

Вірогідним зодчим ансамблю міг бути відомий польський архітектор Якуб Кубіцький, автор варшавського Бельведеру. Автор ліпних декорів, скульптур левів, горельєфів богинь парадного порталу – італієць Жан Батісто Цагляно.

Серед маєткових ансамблів України, Самчики цікаві тим, що забудова тут збереглася такою, якою вона склалась на кінець 18 – початок 19 ст.

Особливо цікавим є винятковий за художньою цінністю «Японський» кабінет - єдиний, що повністю зберігся, інтер’єр такого роду в архітектурній спадщині України. Малювання за мотивами японських декорів епохи Едо (Токіо до 1867 р.), або періоду Токугавів, стилізовані дракони, рослинні орнаменти, зображення самураїв, квітів, сакури – усе це елементи орієнталістичної течії. В такому ж стилі і парковий будинок з його «китайською» покрівлею (так-званий «Китайський будинок»), який цікавий і в технологічному відношенні, як приклад влаштування у давнину холодильників.

В парку, який нараховує понад 167 порід і видів дерев та кущів, збереглася рідкісна в Україні споруда - відкрита теплиця «Сад в мурах», для вирощування теплолюбивих й екзотичних рослин.

Маєток завжди був осередком культури, тут діяла музична школа,якою керував композитор, деригент Родерік Август Браун (1817-1861.)

Адреса:

31182, Хмельницька область, Старокостянтинівський район, с. Самчики

Телефон:

+380 (3854) 4-42-14

Веб сайт:

http://samchyky.com.ua/

Розпорядок роботи:

ПонеділокВихідний
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
Субота
Неділя

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут