Садиба-музей старожитностей

Загальська Леокадія Михайлівна - вишивальниця та власниця садиби. Придбавши на сільському закутку сорокарічну двокімнатну хатину вирішила облаштувати у ній дивовижний музей старожитностей.

В оселі можна побачити давні рушники, обруски, лавки, столи, бочки, цебрики, горщики, праски… Доля цих речей різна – одні з них віддали люди як “непотрібні речі”, інші обмінювалися чи куплялися. Куплена, приміром, дивовижна скриня для одягу. Вона не тільки гарна зовнішньо, не тільки поважна за віком, слугуючи людям сто п’ятдесят років, але й доволі вартісна внутрішньою атмосферою, адже у ній ніколи не заводиться міль.

А ще є простий і водночас унікальний п’ятицентнерний солом’яник для зберігання зерна. Йому теж уже за сотню років, через нього пройшли десятки тонн збіжжя, а він ще цілий-цілісінький, жоден гризун його не пошкодив.

У сінях стоять жорна – діючі, а в коморі – різного роду дубові бочки, у яких раніше возили жниварям у поле воду. Зараз у них інколи зберігаємо джерельну воду.

Повниться оселя також давніми іконами. Одна з них – ікона святої Варвари – намальована на папері, має уже 107 років, але зберігає такі ж цілісні та світлі тони, як і при створенні.

Суттєвим доповненням до старовинного хатнього інтер’єру стала колиска-плетенка, яку особливо полюбляють колихати тутешні дівчатка, коли навідуються у хату-музей.

А в найближчих планах – звести справжню піч-лежанку взамін тої, яка є в оселі і призначена лише для варіння їжі; відновити та встановити ткацький верстат – не лише для показу, але й для безпосередньої роботи.

Адреса:

35670,Рівненська область, Дубенський район, с. Верба

Телефон:

+380365678188, +380972294129

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут