Вузькоколійна залізниця

Вузькоколійна залізниця «Антонівка-Зарічне» — одна з трьох діючих в Україні вузькоколійних залізниць з пасажирським рухом довжиною 106 кілометрів. Вузькоколійну залізницю Антонівка-Зарічне в народі називають «Поїздо́к» або «Кукушка» — начебто за те, що до тепловозів серії ТУ тут використовували тепловози серії КУ.В засобах масової інформації також побутує назва «Поліський трамвай», «Поліська вузькоколійка».

На перегоні Біла-Млинок є унікальний міст через ріку Стир. Це єдиний великий дерев'яний залізничний міст в Україні та найдовший дерев'яний залізничний міст в Європі (довжина 153 метри). Він сполучає два райони — Володимирецький і Зарічненський. Коли Стир навесні розливається, потрапити на протилежний берег можна хіба що через залізничний міст.Побудуваний 1906 року (інші дані — 1908). Опори дерев'яні, їх, здається, не змінювали з часів зведення мосту. Щоразу, коли потяг перетинає міст, його обов'язково зустрічає черговий.

Окрім цього мосту, на вузькоколійці є ще 30 невеликих мостів — усі дерев'яні.Обслуговують залізницю тепловози ТУ2-062, ТУ2-066 (останній 2002 року передали з Берегового) та ТУ2-097 — з Луцької дитячої залізниці. Є ще тепловоз ТУ7А-0767, який належить шляхово-ремонтній бригаді. Рейки на перегоні лежать «музейні» — деякі 1902 року випуску.

На станції Антонівка діє музей історії вулькоколійної залізниці. По маршруту є обладнані місця відпочинку (с.Антонівка, Володимирець,Воронки, Біле).

Адреса:

34380, с.Антонівка, Володимирецький район, Рівненська область

Телефон:

+380 (3634) 6-12-48 (залізнична станція)

Веб сайт:

http://polissya-tourism.com

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут