Урочище "Хрести"

На північній стороні села Воронки, де розбігаються на всі сторони світу довгі змії ґрунтових доріг, стоять хрести. Великі й маленькі. Під хрестами на землі – бідончики, миски, хороший скляний посуд. Хрести обвішані вишитими рушниками, стрічками різних кольорів, фартухами. Їдуть сюди люди. З Білорусії і з дальніх українських міст. І все заради одного – щоб зцілитися, щоб задумане збулося.То що ж то за Хрести?

В Луко та сусідніх селах розповідають багато легенд про це урочище «Старці» і Хрести. Було це після 1861 року. Переказують, що в той рік страшна зима була, мор на людей і худобу ходив. А заметілі були такі, що хати й хліви позамітало, люди копали тунелі в снігу. Дуже тяжка була зима. Вже як пішла відлига, поїхали хуторяни в ліс й натрапили там на мертвих людей. Вони сиділи, притулившись одне до одного: дід, жінка, діти. Бідно вдягнені, як старці. Певне від голоду і холоду не дійшли до перших хат всього 5 кілометрів. Пройшла така сувора зима, але тіл їх не зачепили, не рознесли дикі звірі. І коли зібралися люди їх хоронити, в діда раптом випала незвичайна іконка (її потім прибили на найвищому хресті).

Згодом приїхав православний священник і сказав, що то була сім’я руських старообрядців. Куди вони йшли, куди добиралися – таємниця, яку забрали з собою в могилу.

Адреса:

34330, Рівнеська область, Володимирецький район, с. Луко

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут