Володимир-Волинський Свято-Успенський собор

Єдина пам’ятка на Волині часів Київської Русі, збудований князем Мстиславом Ізяславичем у 1160 на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Після освячення храм став кафедральним, продовжуючи історію першої єпископської кафедри Волинської єпархії, заснованої на цих землях у 992 році. На честь 1000-ліття Волинської єпархії поблизу собору у 1992 році встановлено пам’ятний хрест.

Собор був усипальницею князів, бояр і єпископів. Під храмом є 6 великокнязівських, 2 єпископські і багато гробниць знатних осіб, серед яких і будівничий храму князь Мстислав. Він був розорений полчищами Батия і знову відновлений. У першій половині 15 ст. спустошений, а в кінці століття стараннями Володимирського єпископа Васіана відбудований. Постраждав храм і в міжконфесійній боротьбі між православними і уніатами, зазнаючи невдалих перебудов.

У 1596 році, коли Володимирський єпископ Іпатій Потій прийняв унію, храм став уніатським. Під час пожежі 1683 році, яка спустошила все місто, собор дуже постраждав і був відновлений лише в 1753 році. Уніати переробили візантійську архітектуру храму на латинський зразок. У 1772 році собор прийшов у запустіння. Своїм відродженням собор завдячує турботам відкритого в грудні 1887 року у Володимирі-Волинському Свято-Володимирського братства, яке поставило перед собою релігійно-просвітницькі і церковно-упоряджувальні завдання. У 1896-1900 роках за проектом реставрації храму архітектора І.І.Котова собор відновлений у формах 12 ст.

Сьогодні він розташований у самому центрі міста Володимира-Волинського поруч з древніми міськими валами. Разом з єпископським будинком і дзвіницею складає своєрідний комплекс так званого «замочку» — укріпленої резиденції волинських єпископів.

Святині храму: «Братська» ікона Божої Матері; Шанована Почаївська ікона Божої Матері; Древній Хрест-Голгофа (14 століття);Ковчег з часткою мощей священномученика Фаддея (Успенського), архієпископа Тверського, єпископа Володимир-Волинського

Адреса:

44700, м. Володимир-Волинський, вул. Соборна, 25.

Телефон:

+380 (3342) 2-26-35

Веб сайт:

http://www.vv-orthodox.org

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут