Вишнівецький замок

У с.Вишнівець (перша згадка 1395 р), що розкинулося на берегах р. Горинь, життя монотонне у своїй одноманітності. Тут давно нічого не відбувається, що б виходило за звичні рамки, на відміну від давнішніх часів, коли життя цього містечка було густо насичене подіями та неординарними історичними постатями.

Мовчазними свідками тих подій сьогодні є:
- замок князів Вишневецьких, перебудований у ХVIII ст у палац з розкішним парком (архітектор Д. Міклер), що нараховував понад тисячу дерев (8 га);
- призамкова Вознесенська церква - колишня усипальня князів Вишневецьких, де за легендами, брали шлюб Марина Мнішек та Лжедмітрій;
- альтанка, від якої залишилася лише одинока лавка — місцеві стверджують, що на ній малював у 1846 чи 1848 р. Тарас Шевченко.

Саме з цього містечка походить легендарний засновник Запорізької Січі Дмитро Вишневецький (Байда), нащадок волинських князів Гедиміновичів. Відомо, що у 1542 р., князь Д.Вишневецький, прославлений у піснях як Байда, брав участь у розгромі татар. Прибувши у 1550 р. на Малу Хортицю, він заснував там укріплення, пізніше назване Запорізькою Січчю. За свої кошти він озброїв укріплення гарматами і прославився як оборонець України від татарських набігів. За легендою, Байда через зраду потрапив до турецького полону і був страчений.
Ще через півстоліття вишнівецькому замку судилося стати ареною політичних інтриг, пов’язаних з Лжедмитрієм I.

Неоднозначна постать з роду Вишневецьких — магнат Ярема, який володів тисячами маєтків на берегах Дніпра.Виступивши проти Б.Хмельницького, був розбитий козацькими загонами під проводом М. Кривоноса. Пов'язаний вишнівецький замок i з самим Б.Хмельницьким, полки якого йшли через Вишнівець до Берестечка. Біля Вишнівця гетьман стояв табором, очікуючи кримського хана. Після поразки саме у вишнівецькому замку татари тримали його в полоні поки не отримали викуп.

Резиденція М. Вишневецького славилася колекцією живопису: близько 600 портретів князівських родин та 40 картин історичної тематики.

Адреса:

47313,смт. Вишнівець, Збаразький район

Телефон:

+380 (3550) 2-42-47

Веб сайт:

http://nzzt.com.ua/news.php

E-mail:

nzzt@ukr.net

    Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти

Радiус пошуку
Прокласти маршрут