Маршрут замково-козацький. З поля битви - на бал

Маршрут замково-козацький. З поля битви - на бал

Куди їхати: Дубно-Пляшева

З собою варто взяти:

  • — записи середньовічної музики (або й самих музикантів);
  • — настрій потрапити на бал;
  • — готовність вистрелити з гармати;
  • — історичний роман «Берестечко» Ліни Костенко;
  • — надцять гривень.

Неприступні фортечні мури, романтична вежа-беатка, не до кінця звідані підземелля, княжі скрині, повні коштовностей… А ще бальні зали, кришталеві люстри, венеціанські дзеркала і жодного привида. Сьогодні Дубеський замок залишається одним із найвідвідуваніших туристичних місцин краю. Пам’ятаючи про знамениті княжі полювання, тут відтворили мисливську залу. Нині ентузіасти мають намір влаштовувати й популярні у ті часи соколині лови.

Тим часом унікальним туристичним об’єктом є і заповідник «Поле Берестецької битви», куди можна дістатися, їдучи через місто Дубно. Тут бували і відомі науковці, і реконструктори з усієї Європи. Річ у тім, що більшість місць, де відбувалися знамениті битви, у тому числі й Грюнвальдська, змінилися до невпізнаності. А поле біля села Пляшева, де в 1651 році зійшлися козаки і польська шляхта, лишилося майже таким, як і декілька століть тому.

Тож якщо цікаво побувати у княжому замку, дізнатися про забави вельмож і їх скарби, а потому потрапити в атмосферу доби козацтва, відвідати церкву, де молився Богдан Хмельницький, походити по полю, де точилася наймасштабніша в тогочасній Європі Берестецька битва, тоді маршрут, що поєднує старовинне Дубно та знамените село Пляшева, саме для Вас.