Маршрут пригодницький. Ключі від форту в Тараканові

Куди їхати: с. Тараканів
З собою варто взяти:
— міцне взуття на грубій підошві;
— теплий светр або людину, яка, за потреби, може зігріти;
— ліхтарик (фонендоскоп);
— готовність побачити кажанів (привидів);
— надцять гривень.
Таких фортів на світі лишень три. Два у Франції і один тут — у Тараканові. Грандіозну оборонну споруду звели ще за часів Російської імперії. На це витратили 15 років і майже 66 мільйонів царських рублів, обладнали найсучаснішими на той час технічними новинками — електрикою, телефоном і телеграфом, однак так і не використали за першопризначенням. Це ціле військове містечко зі своїми вулицями, казармами, кухнею, хлібопекарнею, лазаретом, в’язницею і церквою. Та його так добре замаскували, що можна пройти повз стіну і навіть не помітити.
Тож якщо: цікаво побачити чи не єдину в Україні оборонну споруду, яка пережила І світову війну, і-де свого часу хотіли знімати український аналог французьких «Ключів від форту Буаяр»;
послухати історію про колону танків, яка заїхала сюди і залишилася назавжди, про підземний електрогенератор, шум якого і донині можна почути за допомогою фонендоскопа (чи просто приклавши вухо до землі в чітко визначеному місці); поблукати заплутаними лабіринтами під пильним наглядом досвідченого екскурсовода, то пригодницький маршрут Тараканівським фортом саме для Вас і Ваших друзів.

Туристичні об’єкти

  • Історичні об’єкти
  • Культурологічні об’єкти
  • Сакральні об’єкти
  • Екологічні об’єкти
  • Активні об’єкти

Інфраструктурні об’єкти