Гора Данильча (Трійці)

Гора Данильча (Трійці)

Пам’ятка природи місцевого значення (358 м). Круті схили гори, її вершина частково вкриті дубово-грабовим і сосновим лісом. Тут знаходиться церква Святої трійці, побудована в 1651 р., та залишки літописного міста Данилів (ХІІІ ст.). Тут відбуваються масові святкування Святої Трійці. З 2006 року до них приурочено фестиваль "Братина".

Особливе ставлення до церкви Трійці у місцевих жителів, виплекане віками. З покоління у покоління передається серед тутешніх мешканців легенда про те, як у розкішних лісах поблизу нинішнього Стіжка аж до середини XV ст. були княжі, а згодом королівські мисливські угіддя. Любив полювати у цих краях галицько-волинський князь Роман Мстиславович. Саме тут у 1201 р.він отримав звістку про народження першого законного спадкоємця Данила Романовича.

На місці, де почув радісну новину,- на вершині гори - князь звелів закласти фортецю Данилів. Вона мала три концентричні стіни. Кожна була нездоланною лінією оборони. У центрі збудували кам'яну церкву Святої Трійці, а біля підніжжя - містечко Данилівград.

У часи середньовіччя оборонні функції церква Трійці виконувала так само часто, як і ритуальні. Розташування на горі, густа рослинність навколо перетворювали храм на твердиню. Літопис повідомляє, що в 1241 р. Данилів був одним із нечисленних укріплених містечок, які не зміг взяти приступом хан Батий. Данилівград проіснував понад півстоліття, залишивши про себе згадку у назві хутора Данилівка. А церква Святої Трійці служила людям вірою і правдою аж до приходу більшовиків, які закрили її на 70 років. Друге життя культова споруда отримала у 1989 р.

Адреса: 47104, м.Шумськ