Екологічні маршрути

Рекомендований тим, хто любить відпочивати на найчистіших озерах, хто вміє плавати, хто не вміє плавати, але хоче навчитися, хто знає значення слів «флора» та «фауна», хто читав Льюіса Керрола, хто не боїться словосполучення «сільський туризм», хто має звичку обіймати дерева.

Аліса (та всі інші) в країні див

Цей край любить дивуватися і дивувати. Мабуть, тому назбирав на своїх теренах стільки природних чудес. Глибшим за море (Азовське) є озеро Світязь. І трапляється, по ньому гуляють хвилі заввишки півтора метра. Ось лишень вода прісна, прозоро-м’яка і сріблом насичена. Такий глибокий (подекуди у 58,4 метра) слід залишив по собі на Волині останній материковий льодовик.

Ще одним дивом, щоправда, не водяним, а цілком земним називають Базальтові стовпи, що «виросли» у Костопільському районі на Рівненщині. Науковці давно визнали їх унікальними. Схожі явища виявили лише в декількох місцях земної кулі. Кам’яні багатогранні брили, що здіймаються над землею на десятки метрів, нагадують водоспад у декілька каскадів. Натомість геологи розповідають, що в сиву-пресиву давнину на цьому місці були діючі вулкани. Тепер же тут радять милуватися краєвидом і пригоршнями черпати позитивну енергію.

Не лишень природним, а й історичним дивом вважається Юзефінський дуб. І не просто дуб, а ще й патріарх, занесений у Книгу рекордів України. Усі, хто буває поблизу тієї місцини (в урочищі «Юзефінська дача» в Рокитнівському районі Рівненщини), чомусь хочуть його обійняти. Однак для цього знадобиться щонайменше п’ятеро охочих — стовбур у діаметрі сягає майже 8 метрів. Кажуть, на своєму віку (а росте він майже 1000 років) дуб-патріарх бачив самого князя Ігоря, що йшов на древлянські землі 945 року.

А ще Волинська земля сприятлива для рідкісних рослин і тварин (багато екзотів оселилося в Рівненському зоопарку).

Тож для того, щоб побачити дива, не обов’язково бути льюісокерролівською Алісою і стрибати в кролячу нору. Достатньо просто вирушити у мандри Волинню. Тих, хто захоче тут зупинитися на декілька днів, люб’язно зустрінуть місцеві мешканці, що займаються сільським туризмом.

Маршрути

  • Маршрут озерний. Милий Світязь
    Маршрут озерний. Милий Світязь

    Воно глибше за Азовське море й чистіше за сльозу. Щоправда, не солоне. Озеро Світязь вважається одним із українських див.

  • Маршрут мальовничий. Своя Швейцарія
    Маршрут мальовничий. Своя Швейцарія

    Розкішний ліс, який плавно перетворюється на розкішну долину, а та в свою чергу на такі ж розкішні скелясті береги. Між ними бурхливо, а подекуди й поволі тече розкішна повноводна ріка.