Городище "Замчище" - пам'ятка археології національного значення в місті Любомль Волинської області. На його території знаходиться замкова гірка, насипана в XІV ст. на місці дитинця літописного Любомля. Місцеві жителі називають пагорб "Фосія" від латинського слова "fossa", що прекладається як рів.
Перша документальна згадка про твердиню датується 1392 роком. Тоді польський король Владислав Ягайло підписав у тутешньому замку документ про надання магдебурзького права місту Холму. Через те, що Ягайло неодноразово відвідував Любомль, побудував тут у 1409 році дерев’яний костел Святої Трійці, надав Любомлю привілеї, а,можливо, і магдебурзьке право, гірку поляки називали Ягеллонською.
Польські краєзнавці першої половини ХХ ст. вказують, що замок був дерев’яний і побудований сестрою короля Ягелло Олександрою. В підземеллі фортеці на початку ХХ століття євреї тримали худобу. В період війни 1941 - 1944 років німецька окупаційна влада ув’язнювала в підземеллі заарештованих, і перші жертви були розстріляні на замковій гірці. Після війни там знаходився склад прикордонного загону, а пізніше торгової бази.
В 1925 (1923) році на замковій горі польська влада поставила мурований пам'ятник-обеліск у пам'ять битви під Грюнвальдом в 1410 році, адже за переказами і від Любомльського замку був загін, що воював там. З приходом радянської влади в 1939 році пам'ятник на гірці розібраи. Пізніше, на початку 60-х років ХХ ст. із західної сторони був побудований дерев'яний міст. На вершині замчища почав працювати танцювальний майданчик.
В 1967 році на місці польського пам'ятника урочисто заклали плити під пам'ятник борцям за радянську владу, а в 1968 році поставили гранітний обеліск. В 1970-х роках на верхньому майданчику гірки відкрили Меморіал Слави і перепоховали воїнів Червоної Армії.
У 1969 році городище "Замчище" як пам'ятку археології взяли під охорону держави. За легендами, із-під замкової гори на південь веде підземний хід.
Адреса: 44300, м.Любомль