Музей налічує понад 2500 екз. рідкісних тварин, здебільшого безхребетних мешканців морів та тропічних узбереж і лісів. Експонати є рідкісними для України, адже це екзотичні мешканці морів, океанів, дощових екваторіальних лісів та саванн. Найцікавішим є відділення, в якому представлені комахи Африки, Пд.Америки, Південної і Пд-Сх.Азії та суміжних островів.Різноманіття ентомофауни України представлене колекціями жуків, метеликів, перетинчастокрилих, клопів,та інших членистоногих. Серед рідкісних видів є бражник мертва голова, аполон чорний, махаон, парусник подалірій, жук-олень, вусач мускусний, вусач великий дубовий, жук-самітник.
Чимало експонатів "родом" з Афганістану (жуки скарабеї, скорпіон, фаланга, оса-сколія, деревний богомол, тарган-черепашка, річковий краб). У колекції є найбільші у світі скорпіони, павуки-птахоїди, тарантули,метелики і жуки. З морських жителів - майже три десятки видів крабів, півтора десятка раків, омари, лангусти, морські їжаки і зірки, корали. Черепашки з Куби, Баренцового моря, Атлантики і Тихого океану, є навіть величезні тридакни - зубаті молюски, що досягають розмірів учнівської парти і ваги у 300 кг, щелепи рифової акули з Індійського океану, зуб кашалота та китовий вус,ніс риби меч та літаюча риба. А ще зкам’янілі форми життя: амоніти, белемніти, морські їжаки та молюски і корали, зуби вимерлої акули з Волині і зуб мамонта з Гощанського району.
Найбільш цінним експонатом у колекції комах є найбільший жук світу жук-геркулес довжиною 14.8 см. Цікавими є вологі препарати: тропічних змій і удавів, екзотичних черепах, ящерк-гекконів та саламандр, серце крокодила, африканське левеня та амазонські соми.
Поповнення колекції продовжується: експедиція в Сахару, до Лівійської та Аравійської пустелі, в Аравійські гори, на Червоне і Середземне море (2008р.),дослідження островів Ява, Суматра, Борнео, Балі, Комодо, Нова Гвінея, та узбережних зон Індійського океану (2009р).
Нині в Західній Україні подібну колекцію має лише один заклад.
Адреса: 33027, м.Рівне, вул. акад. Степана Дем'янчука, 4