Козацький Редут

Козацький Редут

Мальовнича місцина на просторому полі між пагорбами, що ведуть до сіл Плоска й Семидуби Дубенського району на Рівненщині. Тут, у 1651 році під час визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького відбувся запеклий бій козаків та місцевих селян з польсько-шляхетськими військами.

Як пише у своїй монографії «Битва під Берестечком» видатний вчений, археолог І.К. Свєшніков, «довго відбивалися козаки від переважаючого чисельністю ворога, билися до останнього, та не зганьбили козацької слави, 40 козаків було вбито, 17 взято в полон, захоплено кілька возів зерна і 200 биків…». Ці козаки відступали з-під Берестечка, де з 28 червня по 9 липня 1651 року у районі села Пляшевої відбулася велика битва.

Цього року, з ініціативи голови Дубенської районної державної адміністрації Данила Корилкевича, на Редуті проведено значні роботи по оновленню пам’ятного знака загиблим козакам, каплички та куполів, благоустрою прилеглої території. Встановлено вказівні знаки, прокладено центральну алею з ліхтарями, обгороджено територію. Тесані кам’яні хрести, пам’ятні знаки у формі стилізованої дзвіниці, каплиця нагадують нам сьогодні про цю трагічну подію.

Щороку в першу неділю липня тут збирається багато люду, вшановується пам’ять загиблих героїв. Це свято воскрешає душі козацькі, думи козацькі, славу козацьку невмирущу.

Адреса: 35651, с.Плоска, Дубенський район