Свято-Михайлівська церква в смт.Гоща

Свято-Михайлівська церква в смт.Гоща

Михайлівська церква в Гощі незвичайна своєю багатовіконною архітектурою палацового типу. Побудована 1638 за ініціативою українського шляхтича А. Кісепля , одного із засновників Києво - Могилянської академії. Поборник православ'я Кисіль всіляко допомагав існуванню при храмі монастиря і православній школі , яка підпорядковувалася київської академії. У XIX ст. храм перейшов до уніатів, потім був повернений православним. Кожен раз перебудовувався, але не втратив своїх виразних рис.

В оздобленні храму поєднується елементи ренесансу та бароко. У ризниці Михайлівської церкви зберігається портрет фундаторки Регіни Соломирецької-Гойської. На аркуші паперу, який тримає жінка в старовинному головному уборі і темній одежі, написано “Prawo na klasztor i skoly w Hoszcy. Roku 1639”. Художню цінність має запрестольна ікона у вівтарі та декілька стародруків, серед яких книга “Мінеї” 1761р видана в Почаївській лаврі.

В 1857 р. парафіяни звели дзвіницю. За свій довгий вік церква зазнала чимало ремонтів і перебудов, а от дзвіниця зберегла свій, майже, первинний вигляд, чим приваблює і сьогодні.

Адреса: 35400, Рівненська область, Гощанський район, смт.Гоща