Дубровицький історико-етнографічний музей

Дубровицький історико-етнографічний музей

Музей розташований в центрі міста

Відстань до залізничного вокзалу: 2км

Відстань до автобусного вокзалу: 1.5км

Історико-етнографічний музей м.Дубровиця - створений 1957 року як історико-краєзнавчий на громадських засадах. До 2005 року функціонував, як "Музей збройного повстання 1917р". З цього періоду іменувався, як "історико краєзнавчий". З березня 2011 року рішенням сесії Районної Ради був затверджений статут "Дубровицького історико-етнографічного музею".

4 виставкові зали дозволяють показати у хронологічному порядку експозицію музею: «Археологічні пам’ятки міста та району», «Історія давнього міста», « Побут та знаряддя праці», «Історія 397-ї стрілкової дивізії». Серед унікальних експонатів — мистецькі твори гончара Є. Кулика, майстринні народної творчості У. Кот; фотоматеріали про графів Плятерів, копії сторінок Пересопницького Євангелія, оригінали та копії документів, матеріалів воїнів-визволителів 397-ї Сарненської стрілецької дивізії, листи, переписки.

Постійно ведеться нуково-пошукова робота з боку керівництва музею. У пошукових експедиціях, які спрямовані на збагачення матеріального фонду музею, ведеться збір фольклорних матеріалів: пісень, розповідей, історій тощо, для збагачення знань про історичну минувшину Дубровицького краю.

Адреса: 34100, Рівненська область, дубровицький район, м.Дубровиця, вул. Миру, 16