Прокидатися під спів птахів, гуляти лісовими стежками, купатися в озері, милуватися іскрами багаття та зоряним небом. Бажаєте на кілька днів втекти від насиченого цифровими технологіями міського простору? Озерний край Волині з пралісами та мінімальним антропогенним впливом на екосистему – ідеальний вибір в Україні. Щоб відпочити цікаво та безпечно, вибирайте для недорогого відпочинку волинські кемпінги та глемпінги. Цікаво? Давайте знайомитись.
- 1. Лісовичок: мережа гламурних кемпінгів волинського ДП «Ліси України»
- 2. Summer Camp Freya у Дубечному: життя у стилі вікінгів
- 3. Історичний екопарк «Радулин» у колишньому фільварку Потоцьких
- 4. Гостинна еко садиба та ферма Green Oak
- 5. Гліцеринове озеро в Рівненській області
- 6. Рекреаційний комплекс «Машівський бір»
- 7. Кращі кемпінги на Шацьких озерах
Лісовичок: мережа гламурних кемпінгів волинського ДП «Ліси України»
На території чотирьох волинських лісових господарств господарства створено сучасні кемпінги з місцями для трейлерів та наметів, туристичними будиночками, ресторанами, альтанками з мангалами та з дитячими ігровими майданчиками.
На туристів чекає доглянута територія під лісовими деревами; делікатний ландшафтний дизайн у стилі «нової хвилі»; тематичні та сезонні фотозони; ефектне нічне підсвічування. Можна кататися на електросамокатах рівними доріжками, влаштовувати сімейні свята та фотосесії. Навколо гламурних кемпінгів еко-стежки у лісі, озера, місця для риболовлі, йоги, ретриту.
Стильний еко-дизайн, комфортні умови, чудова природа навколо «Лісовичків» – все, що потрібне для відпочинку. До найпопулярніших свят адміністрація кемпінгів влаштовує тематичні вечірки з гала-вечерями та міні-концертами.
Як сувеніри туристи купують продукцію консервних заводів волинських лісових господарств: березовий сік, мед, гриби та ягоди, які зібрані та перероблені на території заповідників. Тут можна взяти в оренду мобільний кемпер, повністю оснащений для автономного життя в лісі. Кожен рекреаційний комплекс «Лісовичок» має унікальне природне оточення та затишну атмосферу для безпечного сімейного відпочинку.
Адреси волинських кемпінгів «Лісовичок»:
- с. Колки, Луцький район;
- с. Згорані, Ковельський район;
- смт. Голобі, 98 км., Ковельський район;
- с. Оконськ, Камінь-Каширський район;
- с. Малушка Рівненський район.
ДП «Ліси України» організувало для туристів кілька десятків рекреаційних зон, в яких можна відпочити без ризику завдати шкоди екосистемі.
Карта рекреаційних пунктів ДП «Ліси України» на північному заході країни:
Summer Camp Freya у Дубечному: життя у стилі вікінгів
Волинськими річками в давнину проходив торговий шлях «з варяг у греки». Як саме жили суворі скандинавські воїни, можна відчути у тематичному літньому кемпінгу Freya. Дерев'яний будинок вікінгів відтворює традиційне житло варягів - від підлоги з місцем для вогнища до балок на даху. Спробуйте розшифрувати загадкові руни, навчитеся стріляти з луку та знаходити лікувальні трави.
Де шукати скандинавський кемпінг: Волинська обл., Ковельський р-н, с. Дубечне. Навколо стародавній дубовий ліс, одному з дерев понад 700 років. Поруч три озера, два природні заказники. Місцеві жителі розкажуть історію про церкву, яка колись стояла на місці озера Мшан. На краю лісу в кар'єрі видобувають глину, з якої на місцевому керамічному заводі виготовляють цеглини за старовинними технологіями.
Історичний екопарк «Радулин» у колишньому фільварку Потоцьких
19 тисяч кущів лаванди, пасіка, сон на вуликах, лавандовий мед; вольєри з оленями та ланями, павичі та цесарки – так зустрічає туристів екопарк Радулин у Житомирській області. Для ночівлі в еко-будиночках на березі озера варто забронювати місце заздалегідь.
Решта туристів може відвідати сауну, відпочити біля озера, оцінити релакс-процедуру в карпатському чані. Власники еко-парку реставрували старовинний колодязь під дахом із 4000 дерев'яних дощечок. Працює невеликий музей-колиба; можна дізнатися історію фільварку, який належав шляхетним родинам Потоцьких і Сангушко.
Гостинна еко садиба та ферма Green Oak
Оптимальний варіант зупинки туристів, який досліджують історичні та природні маршрути півдня Волині. Адреса: с. Зелений Дуб, Здолбунівський район, Рівненська область. Трішки французького шарму та безліч цікавинок. У радіусі до 25 км Тараканівський форт та Острозький замок, Мізоцький кряж, Кременецькі гори. Поруч із садибою Дермано-Острозький природний парк.
Гліцеринове озеро в Рівненській області
Влітку навколо озера Біле безліч туристичних наметів та автодомів. Кемпінг, наметове містечко та турбаза розташовані біля північних та західних пляжів Білого озера. Найближчий населений пункт – с. Рудка Варашського району Рівненської області.
Вода волинського озера Біле унікальна: багаторічні лабораторні проби взагалі не виявляють шкідливих бактерій. Тут одна з найвищих в Україні концентрацій гліцерину у природній водоймі: 6 мг/л. Після купання в озері шкіра гладка, швидко гояться подряпини. Навколо дикий ліс, безліч грибів та ягід.
Рекреаційний комплекс «Машівський бір»
Всього 18 км від прикордонного пункту «Ягодин», кемпінгу та бази відпочинку виходить на Варшавську трасу. Територія волинського комплексу з кемпінгом 1,7 га; двоповерховий ресторан в українському стилі, мисливська зала; готель, лазня; місця для караванів, контактний зоопарк, дитячий майданчик, альтанки з мангалами. Всі будівлі з дерева, гарна територія з ставком та місцями для риболовлі. Навколо сосновий ліс.
Кращі кемпінги на Шацьких озерах
Пам’ятаємо: Шацькі озера – природний заповідник, ставити намети без дозволу будь-де не можна. Чудове місце для еко-відпочинку у Пулемецького озера - Caravan CampUa. Навколо сосновий ліс., до піщаного пляжу 100 м. Поблизу кілька еко-маршрутів для велосипедних та пішохідних прогулянок.
Za Pisochne - так називається майданчик для кемпінгу біля озера Пісочне, що входить до комплексу Шацьких озер. Ідеальний варіант для всіх, хто цікавиться екологією: поруч дерев'яні будиночки наукової лісо-екологічної лабораторії, екологічна стежка, красивий пляж.
По периметру озера Світязь знаходиться кілька майданчиків для наметів та кемперів. Умови прості: є вода, електрика, туалети, душові, місця для багать, спортивні майданчики. Більшість кемпінгів розташовані на відстані 300-800 метрів від берега озера.
Найвідоміші кемпінги озера Світязь:
- Пульмо на Світязі (західний берег);
- автокемпінг Nezabudka (південний берег Світязя);
- Like Svityaz (північно-східна частина);
- Silver (урочище Гряда).
Кемпінги на озері Світязь – оптимальне поєднання бюджетного відпочинку та туристичної інфраструктури з пляжами, прокатом човнів та катамаранів, ресторанами, кафе, ринками, магазинами. Подорожуйте без зайвих витрат, насолоджуйтесь красою волинського краю.