Велотуризм Волинської області

Велотуризм Волинської області

Навколо Луцька та Шацьких озер немає запаморочливих вершин та гірських серпантинів; середній перепад висот не перевищує 153 метри. Проте на шанувальників велотуризму у Волинській області чекають непрості дороги та стежки віковими лісами, вздовж річок, озер та болотистої місцевості. У нагороду найзавзятішим велотуристам Волинь щедро відкриває свої скарби: унікальні біосферні заповідники, залишки фортифікаційних споруд численних війн, замки, скансени, історичні пам'ятки часів феодальних князівств та імперій. Цікаво? Вирушаємо знайомитись з Волинською областю на велосипеді.

Трилінки дороги Оліки-Цумань

4 кілометри дороги Т 0212 від резиденції Радзивіллів у селі Олики до Цумані Волинської області є у портфоліо всіх волинських велосипедистів. Прогулянка велосипедом легендарними шестигранниками-трилінками нагадує подорож у часі: ідеальну навіть у наші часи дорогу створили в 30-х роках ХХ століття. Трилінками патентовані композитні плити із чорного базальту назвали на честь автора – інженера Трилінського.

Веломаршрути Волинської області у природних парках

На території Волинської області чотири національні природні парки з унікальними екосистемами:

  • Прип'ять-Стохід;
  • Цуманська Пуща;
  • Шацький;
  • Черемський.

Найглибше озеро України, одне з найбільших у Європі боліт, унікальна екосистема з 23 озер – лише частина визначних пам'яток легендарних природних заповідників Волині. У кожному національному природному парку Волинської області для туристів облаштовані велотраси та екостежки з оглядовими майданчиками та місцями для пікніків.

Веломандрівки історико-культурними заповідниками Волині

Десятки століть непростої історії Волинської області залишили по собі храми, палаци, замки, садиби, пам'ять про видатних князів, учених та митців. Для шанувальників велотуризму доступні історико-культурні заповідники та музеї Волині:

  1. Старий Луцьк. Територія Оцінка: 40 га, 52 визначні пам'ятки, включаючи Замок Любарта, Кафедральний собор з підземеллями, музеї, монастирі, храми.
  2. Стародавній Володимир. 27 пам'яток: земляні вали X-XIV століть, собори, дзвіниці, археологічні розкопки, музейні експозиції.
  3. Скансен в Рокині. Етнографічний музей просто неба на території дендропарку знайомить з побутом волинян до епохи технологічних революцій ХХ століття.

Велосипедом на місця легендарних історичних подій

На території Волинської області неодноразово знаходили готівські скарби із золотими злитками, монетами та прикрасами часів Римської імперії. У невеликих містах та селах причаїлися палаци польських магнатів, унікальні сакральні споруди, креативні музейні експозиції.

У лісах Волині збереглися рештки німецьких фортифікаційних споруд часів Першої Світової війни. Це прямі учасники кровопролитних (понад півтора мільони загиблих та поранених) боїв та знаменитого Брусилівського (Луцького) прориву. Під час та після Другої світової війни Волинські ліси були укриттям для воїнів УПА та центром Колківської повстанської республіки; збереглося чимало криївок та пам'ятних місць.

Велотуризм на Волині: рекомендації

Для поїздок на велосипеді по Волинській області потрібне класичне велосипедне екіпірування з рукавичками, шоломом, окулярами, взуттям на міцній підошві. У лісах та у боліт сиро, радимо взяти в дорогу гермомішки для гаджетів, водонепроникну мембранну куртку, дощовик, велоаптечку, спрей від комарів. Під час поїздок волинськими заповідниками туристам дозволено збирати гриби та ягоди; пікніки – строго у призначених для відпочинку місцях.

Веломаршрути Волинської області підходять для подорожей будь-якого формату – від короткої прогулянки вздовж озера чи поїздки до лісу за суницею до повноцінного велопоходу завдовжки до 60-70 км, ночівлями у мальовничих місцях, рибальських станів, гестхаусів та турбаз.

Марковані туристичні веломаршрути знайдете у природних парках та ландшафтних заказниках Волинської області, поблизу головних визначних пам'яток Луцька, Володимира, Ковеля, у рекреаційних зонах Шацьких озер.