Вежа мурована Острозького замку

Вежа мурована Острозького замку

Найдавнішою спорудою Острозького замку є вежа мурована,яка розташована біля південно-східного закінчення замкового пагорба. "Вежа" відноситься до жилих охоронних башт - найбільш ранніх і рідкісних типів замків, які створювались по праобразу середньовічних башт - донжонів. Призначення острозької "вежі" було різностороннім і крім оборонних цілей забезпечувало власникам умови для постійного проживання.

У найнижчому ярусі башти зберігались різні припаси. Тут був влаштований глибокий колодязь. Початковим ядром чотирьохчастного плану башні є південний об'єм з напівкруглою стіною і майже квадратною у плані північною пристройкою. Пізніше, в кінці XV - на початку XVI ст., з'явилась південно-східна частина. Одночасно з просторовим розвитком "вежі" в ширину і в висоту укріплювались, росли в об'ємі могутні контрфорси, що стікали віялом по крутих схилах і майже досягали підніжжя пагорба.

Верхня частина "вежі" - результат пізніших перетворень XIX - початку ХХ століття. Ще в кінці XVIII століття був розібраний верхній дерев'яний ярус, що увінчувався високим шпилем з великим годинником з "цимбалом" (боєм).

Адреса: 35800, м. Острог, вул.Академічна, 5