Озеро Біле

Біле озеро – карстового походження, розташоване поблизу села Більська Воля, має площу 453 га. Це друге за величиною в Рівненській області. Воно складається з двох лійкоподібних улоговин карстової природи глибиною 22 і 26 м. Біле озеро – особливе. Тут унікальне поєднання болотних, озерних і лісових природних комплексів Західного Полісся. Проте в озері щорічно відмічається зниження рівня води, в тому числі й внаслідок інтенсивного рекреаційного використання. Озеро має суто поліський ландшафтний колорит, дуже мальовниче та по справжньому унікальне. Безпосередньо до озера підходять лісові й болотні масиви, що разом утворює єдиний гідрологічний комплекс.

Вода за складом гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва (типова для озер лісової зони). Біле озеро одне з небагатьох в Україні з підвищеним вмістом гліцерину у воді, через що має надзвичайні цілющі властивості. Тому вода здається шовковистою на дотик. Озеро знаходиться на 156,5 м (уріз води) над рівнем моря. Воно має овальну форму, трохи витягнуте із заходу на схід (довжина — 2,65 км, ширина — 2,10 км). Дно озера пологе, піщане. Живиться підземними водами, частково поверхневими від танення снігу та дощів. З дна б'ють холодні та теплі джерела. Середня глибина озера 10 м. До глибини 2-2,5 м вода прозора.

В районі Білого озера є рідкісні й цікаві рослини. Це лікопадієла заплавна, цмін піщаний, росичка круглолиста; осоки (хонкокорневищна, багнова, дводомна). Біля могутніх ялин знайшла собі місце, корячка болотна – поліська орхідея з дуже красивою квіткою. Із сосною подружилась зелена кучерява коничка. У воді озера біля берега знайдено рідкісну рослину – молодильник озерний, який раніше був більш відомий у Воронківському озері. Ще в 60-х роках зробленим із лози кошем можна було зачерпнути з озера багато риби та раків. Цікавою в озері є риба вугор річковий європейський, тіло його змієвидне, довжиною 2 м, вагою до 6 кг. В озері серед риб водяться окуні, щуки, линки, йоржі, карасі, плітки.

Адреса: 34350, Володимирецький район, с.Більська Воля